top of page

Regulamin sesji fotograficznej

 Obowiązuje od dnia 18.11.2021

 

Poniższy regulamin powstał z uwagi na chęć ograniczenia dużych ilości zużywanego papieru do drukowania umów, oraz w celu ułatwienia kontaktu i przyjemniejszej współpracy. Zdecydowałam się zastąpić tradycyjne umowy papierowe regulaminem na stronie. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

 

W regulaminie występujesz jako KLIENT, natomiast usługodawcę nazywam FOTOGRAFEM.

 

 1. Każdy klient przed sesją fotograficzną otrzymuje link do tego regulaminu. Klient ma obowiązek zapoznać się z regulaminem przed sesją zdjęciową.

 2. W dniu sesji Klient otrzymuje od Fotografa do podpisania jedynie potwierdzenie akceptacji niniejszego regulaminu oraz RODO do wglądu. Możliwe jest także potwierdzenie zapoznania się z regulaminem oraz jego akceptacja poprzez wiadomość mailową.

 3. Chętni na sesję muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz numer telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.

 4. Podpisując akceptację regulaminu potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim dorobkiem fotograficznym i akceptujecie mój styl fotografii, percepcję kadru, obrazu, kolorystykę wykonywanej fotografii, efekt końcowy post produkcji, ogólną estetykę wykonywanych zdjęć, jak również zgadzacie się na moją artystyczną interpretację fotografii.

 5. W celu rezerwacji terminu klient wpłaca zadatek w wysokości 150 złotych brutto (słownie: sto pięćdziesiąt złotych) na wskazane przez fotografa konto bankowe (firmowe), podając datę sesji oraz imię i nazwisko. Pozostała część kwoty wpłacana jest na konto fotografa w dniu sesji przelewem bankowym lub gotówką. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.

 6. Dane do przelewu bankowego: Patrycja Wojtas-Piżmak Studio / ING Bank Śląski 49 1050 1562 1000 0097 1648 0745

 7. Przed sesją Klient deklaruje wybrany pakiet zdjęciowy zgodnie z ofertą. Po sesji pakiet nie może zostać pomniejszony ani powiększony. Do każdego pakietu można dokupić dodatkowe, obrobione zdjęcia w wyznaczonej cenie w zależności od wybranego pakietu. Cena dodatkowych ujęć znajduje się w zakładce Oferta.

 8. Wybrany pakiet zgodny z Ofertą na stronie, wybrany termin sesji oraz wszelkie szczegóły potwierdzane i ustalane są drogą mailową.

 9. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć dwukrotnie ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na dwie godziny przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Pochmurny dzień nie jest powodem do odwołania zdjęć – w takich warunkach fotografie wychodzą równie pięknie.

 10. W przypadku choroby Klienta strony uzgadniają nowy dogodny termin sesji fotograficznej. Fotograf ma prawo przesunąć termin sesji z uwagi na chorobę/przeziębienie bez żadnych konsekwencji.

 11. W przypadku wykonywania sesji w miejscach, w których pobierana jest dodatkowa opłata za wejście wyznaczona przez zarządcę miejsca, opłata ta ponoszona jest przez klienta

 12.  Wstępna selekcja zdjęć z sesji leży po stronie fotografa. Docelowe zdjęcia wybiera Klient. Klient otrzymuje link do galerii Pixieset, która służy do podglądu oraz wyboru docelowych ujęć.

 13. Galeria do wyboru udostępniana jest w ciągu 21 dni od daty sesji. Po dokonanym przez Klienta wyborze, opłaceniu dodatkowych zdjęć/odbitek Klient otrzymuje wybrane fotografie w formie elektronicznej w ciągu 3 dni roboczych. Wybór ujęć należy odesłać w ciągu 30 dni od otrzymania galerii. Po tym czasie fotograf wybiera zdjęcia samodzielnie. 

 14. Odbitki/ albumy są wysłane / dostarczone do 21 dni od daty akceptacji projektu/wysłania galerii online z gotowymi zdjęciami. Fotograf zastrzega sobie prawo do wydłużenia tego terminu w przypadku urlopu, choroby, intensywnego sezonu zdjęciowego, opóźnień u podwykonawców.

 15. Pliki w oryginalnej rozdzielczości przechowuję przez 6 miesięcy od dnia wyboru. Po tym czasie zdjęcia są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.

 16. Na sesji domowej nie wykorzystuję teł, sztucznego oświetlenia oraz akcesoriów dziecięcych (propsów). W trakcie sesji korzystam ze światła naturalnego. Wykorzystuję flesz fotograficzny tylko w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, głównie podczas reportażu (Chrzest, uroczystości rodzinne itp.)

 17.  Efekt końcowy zależy od wielu czynników- między innymi od pogody, humoru dzieci oraz ilości światła naturalnego w miejscu wykonywania sesji. Gwarantuję jednak, że efekt końcowy będzie zgodny z moją estetyką w portfolio oraz social media.

 18. Przed sesją przesyłam mini poradnik, który pomaga przygotować się do sesji domowej lub plenerowej. 

 19. Nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam, nie usuwam znaczków na koszulkach, ubraniach, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia problemów skórnych, pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków lub skaleczeń, które nie są trwałe. Pełny retusz skóry wykonuję za dodatkową opłatą (np. trądzik dziecięcy).

 20. Sesje wykonuję w plenerze, w Waszych ulubionych miejscach lub w Waszych przytulnych mieszkaniach, gdzie czujecie się swobodnie. W plenerze zachęcam Was do niezabierania wózków, nosidełek i innych rzeczy, które mogłyby nam przeszkadzać w swobodnym przemieszczaniu się. Zawsze mam przy sobie koce, środek na komary i kleszcze dla dorosłych. Za środek na komary i kleszcze dla dzieci odpowiada Klient.

 21. Nie oddaję wszystkich zdjęć przesłanych w galerii po wstępnej obróbce oraz surowych plików (RAW). Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć.

 22. Wraz z przekazaniem zdjęć uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

 23. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu oraz sprzedaży wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody i wiąże się z dodatkowym wynagrodzeniem oraz umową uwzględniającą pola eksploatacji zdjęć. 

 24. Fotograf nie udziela zgody na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – Fotograf posiada prawa autorskie do zdjęć. Klient zobowiązuje się do podpisania i oznaczenia zdjęć nazwą @pizmakstudio w przypadku ich publikacji w Internecie.

 25. Zawsze pytam klienta o zgodę na publikację wizerunku. Decyzje podejmujecie po otrzymaniu linku do galerii zdjęć. Wybór należy do klienta. Jest mi zawsze bardzo miło, jeśli mogę pochwalić się efektami swojej pracy.

 26. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności - biorąc udział w sesji akceptujecie jej warunki.

 27. Możliwość pochwalenia się wykonanymi zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Bardzo zależy mi na możliwości umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, lub w materiałach promocyjnych drukowanych – albumach pokazowych. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć po obejrzeniu galerii. Zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.

 28. Posiadam w swojej ofercie vouchery na sesję. Każdy pakiet można wykupić w formie vouchera prezentowego. Płatność następuje z góry. Voucher jest ważny z zasady 12 miesięcy od daty jego zakupu i nie podlega zwrotowi - można go jednak przekazać innej osobie. Opłatę za wybrany pakiet prezentowy oraz papierowy voucher w formie zaproszenia na sesję (koszt 15zł) należy uregulować w dniu jego zakupu. Fotograf może również przygotować voucher podarunkowy w formie elektrycznej do samodzielnego wydruku. Ze względu na pandemię/ pogodę/ chorobę do wydłużenia terminu ważności vouchera podchodzę indywidualnie.

 

Uwielbiam swoją pracę i angażuję się w nią całym sercem. Podchodzę bardzo indywidualnie do każdej sesji i każdego Klienta. Staram się sprawić, aby atmosfera podczas sesji była przyjemna i bezstresowa. Płacz dziecka jest czymś zupełnie normalnym. W kryzysowych sytuacjach podczas sesji zawsze zapewniam, że będziemy mogli się spotkać ponownie, jeżeli efekty zdjęć nie będą dla Was zadowalające – jednak do tej pory nie zdarzyła się jeszcze potrzeba powtarzania sesji. Z doświadczenia wiem, że każdy problem można przepracować i rozwiązać, wystarczy jedynie trochę więcej czasu na uspokojenie i przyzwyczajenie się do nowej sytuacji.

 

Powyższy regulamin dyktowany jest chęcią przeżycia przez nas miłego czasu, bez nerwów i niedomówień. Jesteście dla mnie ważni - dzięki Wam mogę się rozwijać i tworzyć piękne rodzinne historie. Każdy moment spędzony z Wami to dla mnie ogromna radość i inspiracja!

pizmak2-tekst biale logo.png
bottom of page