Regulamin sesji fotograficznej

 Obowiązuje od dnia 01.02.2021

 

Poniższy regulamin powstał z uwagi na chęć ograniczenia dużych ilości zużywanego papieru do drukowania umów, oraz w celu ułatwienia kontaktu i przyjemniejszej współpracy. Zdecydowałam się zastąpić tradycyjne umowy papierowe regulaminem na stronie. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

 

W regulaminie występujesz jako KLIENT, natomiast usługodawcę nazywam FOTOGRAFEM.

 

 1. Każdy klient przed sesją fotograficzną otrzymuje link do tego regulaminu. Klient ma obowiązek zapoznać się z regulaminem przed sesją zdjęciową.

 2. W dniu sesji Klient otrzymuje od Fotografa do podpisania jedynie potwierdzenie akceptacji niniejszego regulaminu oraz RODO do wglądu.

 3. Chętni na sesję muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz numer telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.

 4. Podpisując akceptację regulaminu potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim dorobkiem fotograficznym i akceptujecie mój styl fotografii, percepcję kadru, obrazu, kolorystykę wykonywanej fotografii, efekt końcowy post produkcji, ogólną estetykę wykonywanych zdjęć, jak również zgadzacie się na moją artystyczną interpretację fotografii.

 5. W celu rezerwacji terminu klient wpłaca zadatek w wysokości 150 złotych brutto (słownie: sto pięćdziesiąt złotych) na wskazane przez fotografa konto bankowe (firmowe), podając datę sesji oraz imię i nazwisko. Pozostała część kwoty wpłacana jest na konto fotografa w dniu sesji przelewem bankowym lub gotówką. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia

 6. Dane do przelewu bankowego: Patrycja Wojtas-Piżmak Studio / ING Bank Śląski 49 1050 1562 1000 0097 1648 0745

 7. Przed sesją Klient deklaruje wybrany pakiet zdjęciowy zgodnie z ofertą. Po sesji pakiet nie może zostać pomniejszony ani powiększony. Do każdego pakietu można dokupić dodatkowe, obrobione zdjęcia w wyznaczonej cenie w zależności od wybranego pakietu. Cena dodatkowych ujęć znajduje się w zakładce Oferta.

 8. Wybrany pakiet zgodny z Ofertą na stronie, wybrany termin sesji oraz wszelkie szczegóły potwierdzane i ustalane są drogą mailową.

 9. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć dwukrotnie ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na dwie godziny przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Pochmurny dzień nie jest powodem do odwołania zdjęć – w takich warunkach fotografie wychodzą równie pięknie.

 10. W przypadku choroby Klienta strony uzgadniają nowy dogodny termin sesji fotograficznej. Fotograf ma prawo przesunąć termin sesji z uwagi na chorobę/przeziębienie bez żadnych konsekwencji.

 11. W przypadku wykonywania sesji w miejscach, w których pobierana jest dodatkowa opłata za wejście wyznaczona przez zarządcę miejsca, opłata ta ponoszona jest przez klienta

 12.  Wstępna selekcja zdjęć z sesji leży po stronie fotografa. Docelowe zdjęcia wybiera Klient. Klient otrzymuje link do galerii Pixieset, która służy do podglądu oraz wyboru docelowych ujęć w zależności od pakietu.

 13. Galeria do wyboru udostępniana jest w ciągu maksymalnie 14 dni od daty sesji. Po dokonanym przez Klienta wyborze, opłaceniu dodatkowych zdjęć/odbitek Klient otrzymuje wybrane fotografie w formie elektronicznej w ciągu 3 dni roboczych. Wybór ujęć należy odesłać w ciągu 30 dni od otrzymania galerii, po tym czasie galeria wygasa. 

 14. Odbitki/ albumy są do odbioru / wysłane /dostarczone do 21 dni od daty wyboru ujęć w pakiecie. Fotograf zastrzega sobie prawo do wydłużenia tego terminu w przypadku urlopu, choroby, intensywnego sezonu zdjęciowego, opóźnień u podwykonawców (albumy, odbitki).

 15. Pliki w oryginalnej rozdzielczości od dnia wyboru przechowuję 6 miesięcy. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.

 16. Na sesji domowej nie wykorzystuję teł, sztucznego oświetlenia oraz akcesoriów dziecięcych (propsów). W trakcie sesji korzystam ze światła naturalnego. Wykorzystuję flesz fotograficzny tylko w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, głównie podczas reportaży (Chrzest, uroczystości rodzinne itp.)

 17.  Efekt końcowy zależy od wielu czynników- między innymi od pogody, humoru modeli oraz ilości światła naturalnego w miejscu wykonywania sesji. Gwarantuję jednak, że efekt końcowy będzie zgodny z moją estetyką w portfolio oraz social media.

 18. Przed sesją przesyłam mini poradnik, w jaki sposób najlepiej ubrać się na sesje domowe lub plenerowe oraz w jaki sposób przebiega sesja ze mną. Bardzo chętnie doradzę w doborze stylizacji przed spotkaniem.

 19. W przypadku sesji domowej zawsze sugeruję Klientowi, aby dokładnie przyjrzał się swojemu mieszkaniu. Ważne, aby mieszkanie było uporządkowane – warto schować wszystkie wystające kable oraz niepotrzebne rzeczy.

 20. Nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam, nie usuwam znaczków na koszulkach, ubraniach, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia problemów skórnych, pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków lub skaleczeń, które nie są trwałe. Pełny retusz skóry wykonuję za dodatkową opłatą (np. trądzik dziecięcy).

 21. Sesje wykonuję w plenerze, w Waszych ulubionych miejscach lub w Waszych przytulnych mieszkaniach, gdzie czujecie się swobodnie. W plenerze zachęcam Was do niezabierania wózków, nosidełek i innych rzeczy, które mogłyby nam przeszkadzać w swobodnym przemieszczaniu się. Zawsze mam przy sobie koce, środek na komary i kleszcze dla dorosłych. Za środek na komary i kleszcze dla dzieci odpowiada Klient.

 22. Nie oddaję wszystkich zdjęć przesłanych w galerii po wstępnej obróbce oraz surowych plików (RAW). Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć.

 23. Wraz z przekazaniem zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

 24. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody i wiąże się z dodatkowym wynagrodzeniem.

 25. Fotograf nie udziela zgody na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – Fotograf posiada prawa autorskie do zdjęć.

 26. Zawsze pytam klienta o zgodę na publikację wizerunku. Decyzje podejmujecie po otrzymaniu linku do galerii zdjęć. Wybór należy do klienta. Jest mi zawsze bardzo miło, jeśli mogę pochwalić się efektami swojej pracy.

 27. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności - biorąc udział w sesji akceptujecie jej warunki.

 28. Możliwość pochwalenia się wykonanymi zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Bardzo zależy mi na możliwości umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, lub w materiałach promocyjnych drukowanych – albumach pokazowych. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć po obejrzeniu galerii. Zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.

 29. Posiadam w swojej ofercie vouchery na sesję. Każdy pakiet można wykupić w formie vouchera prezentowego. Płatność następuje z góry. Voucher jest ważny z zasady 12 miesięcy od daty jego zakupu i nie podlega zwrotowi - można go jednak przekazać innej osobie. Opłatę za wybrany pakiet prezentowy oraz papierowy voucher w formie zaproszenia na sesję (koszt 15zł) należy uregulować w dniu jego zakupu. Fotograf może również przygotować voucher podarunkowy w formie elektrycznej do samodzielnego wydruku. Ze względu na pandemię/ pogodę/ chorobę do wydłużenia terminu ważności vouchera podchodzę indywidualnie.

 

Uwielbiam swoją pracę i angażuję się w nią całym sercem. Podchodzę bardzo indywidualnie do każdej sesji i każdego Klienta. Staram się sprawić, aby atmosfera podczas sesji była przyjemna i bezstresowa. Płacz dziecka jest czymś zupełnie normalnym. W kryzysowych sytuacjach podczas sesji zawsze zapewniam, że będziemy mogli się spotkać ponownie, jeżeli efekty zdjęć nie będą dla Was zadowalające – jednak do tej pory nie zdarzyła się jeszcze potrzeba powtarzania sesji. Z doświadczenia wiem, że każdy problem można przepracować i rozwiązać, wystarczy jedynie trochę więcej czasu na uspokojenie i przyzwyczajenie się do nowej sytuacji.

 

Powyższy regulamin dyktowany jest chęcią przeżycia przez nas miłego czasu, bez nerwów, niedomówień czy zagubionego szacunku. Jesteście dla mnie ważni - dzięki Wam mogę się rozwijać i tworzyć piękne rodzinne historie. Każdy moment spędzony z Wami to dla mnie ogromna radość!