top of page

Misia, Chris i Emma

plenerowa sesja rodzinna w stylu boho

Ciepłe popołudniowe słońce, piękne Jezioro Kryspinów i cudowna polsko-francuska rodzina - Misia, Chris i maleńka 4 miesięczna Emma. Przygotowania do tej sesji rozpoczęły się już kilkanaście dni przed spotkaniem, kiedy planowałyśmy z Misią wymarzone miejsce i stroje na tą okazję. Misia znalazła mnie na Instagramie i od początku czułam, że to będzie wspaniała współpraca! Wymieniałyśmy się tysiącem pomysłów na zdjęcia i wymyślałyśmy wspólnie stylizacje pasujące do klimatu późnego lata. Nasza uwaga skupiła się na stylu boho, pełnym kwiecistych motywów, koronek, zwiewnych bieli. Nie zabrakło beżów i kolorów ziemi, które z tym stylem kojarzą się szczególnie mocno.

 

Zależało mi, aby osiągnąć jak najbardziej naturalny klimat zdjęć, gdzie emocje pięknie współgrają z krajobrazem i stylizacją. Ubiór oczywiście nie jest najważniejszym elementem fotografii, ale ma znaczący wpływ na efekt końcowy. Przed sesją zawsze ustalam z moimi rodzinami i parami strój, który będzie świetnie pasował do rodzaju i miejsca sesji fotograficznej. Jednocześnie upewniam się, czy wybrane stylizacje są komfortowe i współgrają z osobowością modeli - bo jeżeli nie czujecie się w czymś dobrze i wygodnie to wyjdzie to również na zdjęciach. Jeżeli interesuje Cię temat doboru stroju na sesję, piszę o tym więcej w tym poście.

 

Cała sesja trwała około 1,5 godziny z przerwami na przebranie, karmienie i odpoczynek małej Emmy. Trafiliśmy na złotą godzinę, co wspaniale komponowało się z klimatem boho, jednak moim zdaniem każda pogoda i światło tworzą wyjątkową aurę na fotografiach i fotografować można właściwie w każdych warunkach atmosferycznych :)  Fotograf potrafi pracować z każdym światłem, dlatego sesja w pochmurny czy bardzo słoneczny dzień też jest świetnym rozwiązaniem.

 

Na plenerową sesję rodzinną warto zabrać koc i ciepłe swetry / narzutę oraz nakrycie głowy, które będzie ciekawym urozmaiceniem :)  Obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą środki przeciw kleszczom i komarom, warto też mieć drobne przekąski na mały głód, a dla większych dzieci smakołyki, które mogą zachęcić do przytulasów i wspólnej zabawy ;) 

 

Sesja lifestyle to przede wszystkim miło spędzony czas w otoczeniu natury, w miejscu w którym czujecie się dobrze. Wspólny czas utrwalony na zdjęciach będzie cudowną pamiątką na długie lata :)

więcej historii